PS4 Wireless Tamiri

PS4 Wireless Tamiri

PS 4 Wireless Tamiri


PS 4 Wireless arızası, PS 3’ler gibi kullanıcının başına gelen WİFİ aracılığıyla internete bağlanamama problemidir. Her ne kadar PS 3’lerdeki gibi kasa içi entegre bağlantı problemi gibi gözükse de aslında göründüğü gibi değildir. Zira; playstation konsol oyunlarının üreticisi olan Sony, playstyatıon4’te yapmış olduğu 4.50 versiyon güncellemesi sonrasında ortaya çıkan bir arıza oldu. 4.50 güncellemesinin ardından WIFI şifresinin doğru girilmiş olmasına rağmen PS 4 konsol oyun cihazı şifreyi kabul etmeyerek problem ortaya çıkmakta olup, bu durum da kullanıcıların canını fena halde sıkmaktadır. Her ne kadar üretici firma, böylesine önemli bir arızaya yol açan hatayı doğrulamamış olsa da teknik servislere bu şikâyetle gelen kullanıcıların sayısından hareketle bütün PS 4 cihazlarında aynı sorunun olduğu aşikâr bir vaziyette. PS 4 kullanıcısı olarak siz de eğer böyle bir durumla karşı karlıya kaldıysanız; anlık olarak iki şekilde PS 4 Wireless Tamiri probleminin üstesinden gelebilirsiniz.


PS 4 Wireless Tamiri İçin Pratik Yöntemler
PS 4 oyun konsollarındaki WIFI problemini aşmak için her ne kadar sağlıklı bir çözüm ve güvenilir olmasa da iki pratik yöntem vardır:
• İnternet Kablosu: WIFI problemini, internet kablosunu direk olarak konsol cihazınıza bağlayarak internete bağlanabilirsiniz. Bu çareye bağlı olarak eğer WIFI modemi ile TV aynı yerde değilse yine sıkıntıya girmeniz doğaldır. Burada yapılabilecek en makul çözüm, modemi televizyonun olduğu yere taşımanızdır.
• WIFI şifrenizi kaldırın: Bu çözüm yolu risk taşımaktadır. Zira; WIFI şifrenizi kaldırdığınızda herkese açık olacağından dolayı herkes ağınıza girip internetinizi kullanmaya başlayacak; kota, virüs gibi sıkıntılar baş gösterecektir. WIFI şifrenizi kaldırdığınızda modemden IP kontrolünü sağlayacak işlemi yaptığınızda; ağınızdan internete giren birisini tespit ettiğinizde ağınızı ona engelleyebilirsiniz.
Her iki çözüm de az önce ifade ettiğimiz gibi kalıcı çözümler olmamakla birlikte; SONY firmasının probleme çözüm bulmasını istemektedirler. PS 4 cihazınızda arıza meydana gelmeden sizleri, cihazlarınızın gerekli bakımlarını yaptırmanız için İstanbul Konsol firması olarak Kadıköy’deki adresimize bekliyoruz. Arızalanan cihazlarınızı da en son teknolojik aletlerimizle teknik personelimiz özenli bir çalışma ile onarmaktadır.