PS4 Tamiri

PS4 Tamiri

PS 4 Tamiri


Elektronik bir cihaz olup özellikle çocuklarımızın vazgeçilmezi olan playstation 4, piyasaya çıkalı 5 yılı doldurmuş olmasına rağmen, içeriğinde birçok oyun kategorisi bulundurarak gün geçtikçe daha çok insanı kendisine çekmeye devam etmektedir. Playstationlar içerisinde en son sürüm olan playstation 4, içermiş olduğu özellik nedeniyle konsolda zamanla çok çeşitli arızalar ortaya çıkabilmektedir. Bu arızalara da herhangi bir elektronikçi müdahale edememektedir. Dolayısıyla PS 4 alanında uzman bir teknik personelin müdahale etmesi şarttır. PS 4 Tamiri konusunda Kadıköy’de hizmet veren bir firma olarak biz, PS 3 ve PS 4 konsollarının her türlü arızalarını tamir ediyor ve gerekli kontroller sonrasında ilk günkü gibi sizlerin kullanımına sunuyoruz.


PS 4 Arızaları ve Tamiri
En son teknoloji ile üretilmiş olan playstation 4, konsolun içerisindeki parçaların bir kısmı bilgisayar parçalarına benzemektedir. Örneğin, fan, ana kart, CD sürücü, HDMI ve USB port girişi gibi parçalardır. Bu parçalardan ana kart, eğer konsol bakımı yaptırılmazsa sık kıllanmaktan kaynaklı arıza vermektedir:
• Ana kart arızası: Ana kart arızası birkaç nedenle ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan bir tanesi konsolun, fanı ile çevredeki tozları toplaması, temizlenmemesi durumunda gürültülü çalışmaya başlar, ilerleyen dönemde de ana kartın bileşenlerinin aşırı ısınmaya bağlı olarak yanmasına neden olur. Bu nedenle oluşan ana kart arızasının giderilmesi için parça değişimi uygun görülebilir. Bunun yanında bir de darbeye dayalı olarak ana kart arızalanabilir. Tamir, işin en kolay tarafıdır, asıl olan şey, sorunun kaynağını bulabilmektir.
• Lens değişimi: Playstation kullanıcılarının en çok karşılaştıkları arızalardan bir tanesi de; PS’lerin CD leri okuyamamasıdır. Dolayısıyla konsollar, CD lerdeki oyunları okuyarak çalıştıkları için; cihazlar CD leri okuyamayacaktır. Ama endişe edilecek bir durum söz konusu değildir, zira PS 4 Tamiri nde çığır açan firmamız, PS 3 ve PS 4 konsollarını sorunsuz bir şekilde tamir etmektedir.
Diğer belli başlı PS 4 arızaları;
• PS 4 bağlantı sorunları
• PS 4 mavi ışık arızası
• PS 4 kumanda, kol arızaları
• PS 4 fan tamiri gibi arızalardır.