PS4 Mavi Işık Tamiri

PS4 Mavi Işık Tamiri

PS 4 Mavi Işık Tamiri


Playstation 4 konsol cihazının göstermiş olduğu arızalardan bir tanesi, mavi ışık arızasıdır. Bu tür arıza, yani PS 4 mavi ışık arızası, PS 3’lerde kırmızı ışık olarak karşımıza çıkmış olması nedeniyle benzerlik gösterir. de olduğundan dolayı arıza sebepleri de benzerlik göstermektedir.
Mavi Işık Arıza Nedenleri
PS 3’lerdeki kırmızı ışık arızasının nedenleri, PS 4’lerde de mavi ışık arızası olarak karşımıza çıkmaktadır:
• Cihazınızın rutin fan ve toz bakımlarını zamanında yaptırmayıp ana kart işlemcileri aşırı ısınmaya maruz kaldıysa fan, gereğinden fazla gürültülü çalışıyorsa,
• Cihazınızın bulunduğu yer, rutubetli ise ya da sıvı teması olduysa cihazınız zamanla mavi ışık arızası vermeye başlayacak, kendi kendine aniden kapanmaya başlayacak.
Böyle bir durumda ilkin yapmanız gereken şey, cihazınız kapandıktan sonra güç kablosunu çıkarıp yeniden takmanızdır. Bir süre cihazı dinlendirdikten sonra cihazınızı güvenli modda çalıştırarak varsayılan fabrika ayarlarını tekrar yükleyin. Eğer cihazınız kapanmazdan önceki gibi çalışmazsa en yakın bir zamanda servisle temasa geçin.
• Cihazınız tozlara maruz kaldığında işlemcinin aşırı ısınmasına bağlı olarak işlemcinin altından yer alan iletkenlik vazifesi yapan ana kart üzerindeki lehim topları ayrışmaya başlayacak ve mavi ışık arızası oluşmaya başlayacak. Bağlı oldukları noktadan koptuklarında da temas kesileceğinden mavi ışık arızası oluşmaya başlayacak. Bu ve bunun gibi durumlarda PS 4 Mavi Işık Tamiri için çipin yerinden sökülerek yeniden lehim makinası ile yerine takılarak tamir edilmesi gerekmektedir. Bu işlemin tamamen uzman teknik bir ekibin yapması gereken bir iştir.
Dolayısıyla böyle bir durumla karşılaştığınızda, vakit kaybetmeden PS 4 Mavi Işık Tamiri için cihazınızı uzman yetkili servise götürmeniz ya da göndermeniz gerekmektedir. İstanbul Konsol firması olarak, Kadıköy’deki adresimizde PS cihazlarınızın her türlü arızalarında olduğu gibi PS 4 mavi ışık problemi yaşıyorsanız ve İstanbul’da ikamet ediyorsanız, cihazlarınızı elden teslim edebilirsiniz, eğer İstanbul dışında ikamet ediyorsanız, anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo aracılığıyla cihazlarınızı firmamıza gönderebilirsiniz.
Firmamızda cihazınıza yapılacak işlemler basamağı şu şekildedir:
• Cihazınızın teslim alındığına dair servis makbuzu hazırlanır.
• Arızanın kaynağı en son teknolojik aletlerle tespit edilir.
• İşlem ücreti müşteriye bildirilir.
• Ücret havalesinden sonra yapılması gereken işlemler yapılır.
• Onarım sonrası gerekli test ve kontroller sağlanır.
• %100 servis garantili olarak cihazlar teslime edilir.