PS4 Kol Tamiri

PS4 Kol Tamiri

PS 4 Kol Tamiri


Günün yorgunluğunu, stresini atmak, eğlenceli vakit geçirmek için ekran karşısında PS 4 oyunu oynayabilmek için elimizden düşürmediğimiz konsolun donanımsal bir parçası olan kol, kısa zamanda arızalanabilir. Bunun da en büyük sebebi; kullanıcı hatası, yani oyun esnasında farkında olmadan gereğinden fazla sert basmaktan kaynaklanmaktadır. Oyunun verdiği heyecanla, sıklıkla yapılan hatadır. Bazen de istemeden de olsa elden bile düşürülebilmektedir. Kolların tuşları, bazen de kol içerisinde yer alan kablolarda kopma şeklinde arızalar olabilmektedir. PS 4 Kol Tamiri mümkün olan kolların onarımı önceliklidir. Ancak onarımın mümkün olmadığı bir durumla karşılaştığınızda arızalı olan kolun, yenisi ile değiştirilmesi,konsol cihazının performansı açısından önemlidir.


PS 4 kolu, bazen oyun oynarken aniden çalışmayabilir veya duraklamalar, takılmalar yapabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda da hemen panik yapmayınız, zira kolun bataryaları zayıflamış olabilir ve şarj edilmesi gerekmektedir. Kolun bataryası, belirli bir şarj ömrü olan bir parçadır. Değişim zamanı geldiğinde değiştirilebilen bir parçadır. Her ne kadar kolay zayıflayan bir batarya olmasa da, kolun bataryasının zayıflamasına kullanıcı kaynaklı iki neden etki etmektedir:
• Kolun, şarj cihazına bağlı olarak kullanılması,
• Kolun şarjının tam olarak bitmeden şarj cihazına bağlanmasıdır.
Bu iki noktaya dikkat edildiğinde kolun bataryası uzun bir süre sorun çıkartmamaktadır.
Bir diğer husus; analog topuzların sürekli kontrol edilmesi gerekmektedir. Topuzları kontrol ettiğiniz sürece büyük bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca topuzların değişim zamanı geldiğinde de, PS 4 alanında uzman bir teknik servisle irtibata geçmeniz gerekir. Aksi takdirde işi bilmeyen, cihazınızın kolu ile ilgili çok daha farklı arızaları meydana çıkartabilir:
• Söküp takma işlemleri esnasında ana karta zarar verebilir.
• Ya da bir başka söküp takma işlemlerinde sokete zarar verebilir.
• Kol içerisinde yer alan diğer parçalar zarar görebilir.
• Analog topuzun takıp çıkarma işleminde hata yapılabilir.
Bu nedenlerden ötürü PS 4 Kol Tamiri, titizlikle yapılması gereken bir onarım sürecidir ve PS 4 alanında uzmanın onarımı gerekmektedir. Biz İstanbul Konsol firması olarak; PS 4 konsol cihazınızın PS 4 Kol Tamiri ile birlikte cihazınızın her türlü arızasını; kaliteli, garantili ve piyasadaki en uygun fiyatlarla çözüme ulaştırıyoruz.