PS4 Kırılım

PS4 Kırılım

PS4 Kırılım


2013 yılında tüm dünyada tüketiciye sunulan PS 4 konsol cihazı, güçlendirilmiş ve geliştirilmiş donanımıyla ve içerisinde birçok oyun bulunmasına rağmen, zaman ilerledikçe bütün oyunları oynadıysa ya da artık konsolda yer alan oyunlar heyecan oluşturmuyorsa kullanıcı, farklı arayışlara girmektedir. Sony firmasının, çıkartmış olduğu yeni oyunları çok yüksek fiyatlardan satması; insanları, farklı yollara başvurmak zorunda bırakmıştır.Bu arayışlar, önceki PS cihazlarında olduğu gibi PS kırılım yöntemidir. PS 4 Kırılım yöntemi uygulayarak, oyun indirme işlemleri rahatlıkla yapılabilmektedir.


Oyun indirebilmek için PS 4 cihazınızın, 5.05 ve öncesi sürümlere döndürülmesi gerekmektedir. Bu işlem, konsol cihazının garantisi ile ilgili bir herhangi bir sorun teşkil etmemektedir. Çünkü yazılımla ilgili bir durum olduğundan, istenildiği zaman güncel sürüme dönme imkânı vardır. PS 4 Kırılım işlemini, her ne kadar kendiniz yapabileceğiniz gibi, teknik servise de yaptırabilirsiniz. Teknik serviste yaptıracaksanız, PS 4 alanında uzman teknik servise müracaat etmelisiniz. Ayrıca teknik serviste yaptırmak, her zaman için sizin lehinize olan bir durumdur.


PS 4 Kırılım işlemi cihazınızda yapıldıktan sonra; istediğiniz oyunu indirebilirsiniz. Cihazınızın hard diski kapasitesinde istediğiniz oyunu indirebilirsiniz. Yalnız, cihazınızın HDD’sini tamamen doldurmanız, HDD’nin yavaş işlemesine, dolayısıyla konsolunuzun performansının düşmesine sebebiyet verebilir. Bu durumu, sorun olmaktan kurtaracak iki farklı yöntem var. Bunlardan birincisi, cihazınızın HDD’sini yükseltmek; diğer ise cihazınızda yer alan ve oynamadığınız oyunları silebilirsiniz ya da harici bellek alıp bu oyunları harici belleğe atabilirsiniz.
PS 4 konsol cihazınızı, 5.05 ve öncesi versiyonlara döndürüp oyun indirme güzelliğinin yanında bir de istenmeyen bir durum vardır: PS 4 Kırılım cihazınızla internetten çevrimiçi oyun oynayamazsınız. İnternetten çevrimiçi oyun oynamak için PS 4 cihazınızın güncel sürümüne getirmeniz gerekmektedir. Bunun yanında bir de cihazınız PS 4 Kırılım aşamasında bulunuyorken, farkında olmadan gelen güncellemeleri kabul ettiğinizde cihazınız, yine en güncel haline dönecektir. Bu sefer de oyun indirmeniz mümkün olmayacaktır.


İstanbul Konsol firması olarak PS 4 konsol cihazınızın, PS 4 alanında uzman teknik ekibimizle her türlü sorununu, garantili bir şekilde çözüme kavuşturuyoruz.