PS4 HDD Değişimi

PS4 HDD Değişimi

PS 4 HDD Değişimi


Playstation konsol cihazları belirli bir bellekte üretildiklerinden dolayı zamanla yapılan güncellemeler ve yüklenen oyunlar neticesinde bellek dolmaya başladıktan sonra zamanla ihtiyaçlara cevap vermemeye başlar ve ana belleğin, yani hard diskin kapasitesinin yükseltilmesine ihtiyaç duyulur. Gerekli olan PS 4 HDD Değişimi ile cihazınızın düşen performansı tekrar yükselir ve kısa sürede oyunlar açılır. Bu nedenle, playstation konsol cihazı olan her bir birey, zamanla HDD değişimi yoluna gider. Bunu da eğer teknik olarak bilgisi varsa kendisi yapabildiği gibi teknik serviste de yaptırabilir. Biz İstanbul Konsol firması PS 3 ve PS 4 konsol cihazlarının teknik servisi olarak, cihazların parçalarının servislerde teknik elemanlarca değiştirilmesini tavsiye ediyoruz. Parça değişimi esnasında cihaza gerekli bakımların da yapılması ve garantili bir şekilde cihazların, sahiplerine teslim edilmesi nedeniyle her tür işlem teknik servislerde yapılmalıdır.


PS 4 HDD Değiştirme
Kimisi, playstatıon4 cihazının hard diski 500 GB kapasiteli gelmesine rağmen hard diskin kapasitesini arttırma yoluna gitmekte olup, HDD gibi parçaları kendisinin değiştirebileceğini, bunun için servise gitmeyi gerekli görmez. PS 4 HDD Değişimi için kendisine bir tane yıldız tornavida, internete bağlı bilgisayar, 1GB ve üstünde kapasiteli bir USB flash bellek.


PS 4 HDD Değişiminde İzlenecek Yol
• Playstationun sitesine girip 1 GB kapasitesine sahip en son güncel olan yazılımı indirin. İndirdiğiniz yazılım mutlaka 1 GB civarında olmalı. Başka bir dosya indirdiğinizde işleminiz başarısızlıkla sonuçlanmış olur. Bu neden le indirdiğiniz dosyanın büyüklüğüne dikkat edin ve ona göre indirin.
• İndirme öncesinde sahip olmanız gereken en az 1 GB büyüklükteki USB flash belleğin FAT 32 formatından biçimlendirilmiş olduğundan emin olmalısınız.
• USB flash belleğin içinde PS 4 adında bir klasör oluşturun. Sonra PS 4 klasörünün içinde ayrıca “UPDATE” Klasörü oluşturun. Bütün bu klasörleri oluşturduktan sonra isimlendirirken büyük harf kullanmalısınız.
• Playstation web sitesinden indirdiğiniz 859 MB boyutundaki dosyayı “update” klasörünün içine kaydedin.
• USB flash belleği, güvenli olarak kaydır yönergesine göre bilgisayarınızdan çıkartın.
Bu aşamalardan sonra;
• Playstation cihazınızın kapağını dikkatlice açın
• İçindeki HDD’yi dikkatlice, zorlamadan sökün.
• Çıkarttığınız HDD yuvasına, daha büyük kapasiteli hard diski dikkatlice takıp gerekli bağlantıları yapıp, cihazınızı söktüğünüz gibi dikkatlice takıştırın ve ekrana bağlayın.
• USB flash belleği konsol cihazınıza takın.
• Güvenli modda çalıştırmak üzere açma kapama tuşuna uzun süreli basın.
• Ayarlar menüsünden, indirmiş olduğunuz dosyayı cihazınıza aktarın. Bu işlem ile aynı zamanda cihazınıza format atmış olacaksınız.