PS4 Fan Arızası

PS4 Fan Arızası

PS4 Fan Arızası


Eğlenceli vakit geçirmenin ilk tercihi olan PS 4 konsol cihazı kullanıcıları tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hemen her yaştan insanları cezbederek hızla büyüme ve gelişim göstermektedir.


PS 4 konsol cihazının en önemli parçalarından birisi fandır. Fan, kasa içerisindeki ana kart üzerinde entegre bir şekilde yer alan ve lens gözünün okuduğu oyunları ekrana aktarım vazifesi gören işlemciyi soğutmasıyla görevlidir. Fan, işlemciyi soğutarak konsol cihazının üst düzey performans göstermesini sağlar. Ancak fan, eğer gerekli bakımları yapılmadıysa, sürümü ne kadar gelişmiş ve içerisinde parçalar ne kadar güçlendirilmiş olursa olsun, konsol cihazının sürekli çalıştırılmasına da bağlı olarak zamanla fan rahatsız edici bir şekilde gürültülü çalışır ve yavaş yavaş arıza göstermeye başlar. PS 4 Fan Arızası da son model konsol cihazlarının en önemli sorunlarından bir tanesidir. Çünkü çok basit bir arıza türü olan PS 4 Fan Arızası, ihmal edildiği sürece büyük arızalara ve masraflara sebebiyet verebilmektedir. Alında belirli periyotlarda cihaza genel bir bakım uygulansa ki- bu, cihazın her zaman performanslı çalışması için önemli bir faktördür- PS 4 Fan Arızası oluşmaz.


Fanın arızalanmasında çeşitli nedenler etkili olmakla birlikte, cihazın bulunduğu yer de fanın arızalanmasında önemli bir paya sahiptir. PS 4 cihazınız eğer duvar dibinde hava kanallarından yeterli hava gelecek yerde değilse, hava kanalları tıkalıysa, cihazın bulunduğu yer ayrıca tozlu ve nemli ise fan, zamanla arızalanabilmektedir. Çünkü fan, bulunduğu yerdeki tozları kasa içerisine çekmektedir. Bu arızalanma sonucunda cihazda performans düşmesiyle birlikte cihazı, ısrarla çalıştırmaya devam ederseniz ekranda takılmalar, donmalar hatta aniden kapanmalar yaşayabilirsiniz ve cihazınızda daha büyük arızalar görebilirsiniz.


Cihazınızda PS 4 Fan Arızası yaşamak istemiyorsanız, size çok basit bir önerimiz olacaktır:
PS 4 konsol cihazı, sonuçta elektronik bir cihaz olması nedeniyle belirli bir süre sonra arıza yapmaması mümkün değildir. Dolayısıyla nasıl ki 0 km. araba aldığınızda belirli kilometrelerde servise bakıma götürüyorsanız, aynı şekilde konsol cihazınızı da belirli zaman dilimlerinde teknik servise cihazınızı ulaştırarak bakımlarını yaptırınız. Böylece konsol cihazınızı uzun yıllar kullanmaya devam edebilirsiniz. İstanbul Konsol firması olarak PS 4 konsol cihazlarınıza en kaliteli hizmetlerimizi en uygun fiyatlarla ve garantili olarak veriyoruz.