PS4 Besleme Arızası

PS4 Besleme Arızası

PS 4 Besleme Arızası


Playstation konsol cihazlarının en son 2013 yılında piyasaya çıkanı PS 4, dünya genelinde 2018 Kasım ayı resmi satış rakamlarına göre 86.1 milyona ulaşmış bir durumda, en son teknolojik parçalarla üretilmiş olup, önceki sürümlerde var olan parçalar da güçlendirilerek piyasaya sürüldü. PS 4’ün bu kadar çok ilgi uyandırmasının sebebi, dünyada birçok kullanıcısı olduğu için insanların PS’ye olan alışkanlığını, bir avantaj olarak kullandı. Hatta elinde PS 3 olanların bile yapılan istatiksel araştırmaya göre PS 4 aldıkları tespit edilmiştir. İnsanların PS 4’e bu kadar ilgi göstermelerinin altında hiç kuşkusuz oyunların gelişmesiyle birlikte gerçeğe yakın oyunlar; ses, efekt ve görüntünün netliği oldu. Fakat ne var ki PS 4, PS 3’te var olan bazı problemleri taşımaktadır ki, bunlardan bir tanesi de PS 4 Besleme Arızasıdır.


Hayatımızda var olan ve her daim kullandığımız elektronik cihazlarda zaman zaman elektriksel güç kaybı, voltaj düşüklüğü, PS 4 konsol cihazlarında da görülmektedir.


PS 4 Besleme Arızası Nedenleri
PS 4 Besleme Arızası şu hallerde meydana gelir:
• Bu durumun en önemli nedeni, konsolu besleyen elektrik güç kablosunun zarar görmesidir ki, bu durum şehrin elektrik şebekesi ile ilgili olan bir durumdur. Eğer problem, besleme kablosu ile alakalı ise, kabloyu yenisi ile değiştirerek problem ortadan kaldırılır.
• Besleme kablosu nedeninin haricinde bir de elektriklerin kesilmesi ile birlikte cihazın besleme kablosu prizden çıkartılmaması, bir süre sonrasında da elektriklerin yüksek voltajlı gelmesiyle PS 4 cihazı kilitlenebilir. Böyle bir nedene ortaya çıkan PS 4 Besleme Arızası sonrasında PS 4 konsol cihazları konusunda uzman teknik servise müracaat etmek gerekmektedir. Besleme arızası nedeniyle teknik servis haricinde herhangi bir kimseye el değdirmemeniz, cihazın uzun ömürlü olmasını, ekstra başka bir arıza çıkarmamasını sağlar.
• Besleme problemi, ana kart kaynaklı olabilir. Ana kartın herhangi bir sebeple zarar görmesi, elektriği alamamasına ya da elektriği almasına rağmen çalışmamasına neden olabilir. Eğer besleme ünitesine elektrik hiç gelmiyorsa, muhtemelen donanım kaynaklı bir arıza olduğundan yetkili teknik servise başvurmak gereklidir.
PS 4 konsol cihazı konusunda uzman personelle hizmet veren İstanbul Konsol firmamız, Kadıköy’deki adresinde PS 4 Besleme Arızası ile ilgili cihaz problemlerinizi garantili bir şekilde ortadan kaldırmaktadır.