PS4 Anakart Tamiri

PS4 Anakart Tamiri

PS 4 Anakart Tamiri


Playstation4 oyun konsolunun ana kartı, cihazın bütün donanım, devre ve birimlerinin, üzerinden geçişini ve veri akışını sağlayan önemli bir parçadır. Kablosuz bağlantı, USB portları, cipset, işlemci gibi cihaz için birçok önemli parçaların bağlı olduğu, bir bakıma cihazın beyni gibi birbirine bağlı bütün işlevlerin merkezi konumu görevini yürütür. Sony tarafından üretilen bir ürün olan PS 4, 2013 yılında üretilmiş yeni nesil teknolojik bir ürün olmasına rağmen zamanla teknik arızalar oluşturabilmekte olduğu gibi bu arızalar da zamanla değişkenlik gösterebilmektedir. Ana kartın bünyesinde bulunan parçalardan bir tanesinin arızalanması durumunda sistem tam randımanlı çalışmayabileceği gibi, hiç de çalışmayabilir. Böyle bir arıza durumu ile karşı karşıya kaldığınızda PS 4 Anakart Tamiri nde bireysel olarak tamir etme imkânınızın olmadığı cihazınızı bu alanda uzman yetkili bir servise götürmeniz veya göndermeniz, zaruri bir durumdur. PS 4 konsol cihazınız ya da bundan önceki cihaz olan PS 3 cihazının arıları konusunda İstanbul Konsol firması olarak İstanbul Kadıköy’de teknik personelimiz, en son teknolojik aletlerle cihazınızın öncelikle arızasının kaynağını tespit ediyor. Sonrasında ise gerek onarım, gerekse parça değişimi konusunda sizin de onayınızı alarak ücretini IBAN hesabımıza yatırdığınızda büyük bir titizlikle cihazınızı ilk aldığınız günkü durumuna getiriyoruz ve işimizi %100 garantili bir şekilde yapıyoruz.


PS Anakart Tamirinde Yapmış Olduğumuz Çalışmalar
Özellikle cihazınızı sürekli kullanmanız neticesinde performansı zamanla düşmeye başlamaktadır, bu da gayet normaldir. Çünkü belirli aralıklarla yetkili serviste cihazınızın rutin bakımını yaptırmamaktan kaynaklanır. Ve neticesinde size bir arıza durumu, özellikle parça değişimine ciddi masraflar çıkartabilmektedir. Ana kart değişimindeki masraf daha büyüktür.


Dolayısıyla İstanbul Konsol firması olarak en birincil amacımız, müşteri memnuniyeti olması nedeniyle PS 4 Anakart Tamirinde; teknik personelimiz, cihazın arızasının kaynağını tespit ettikten sonra ilkin onarma yoluna gitmektedir. Eğer cihazın içinde fanın yeterli soğutmayı yapmadığı için işlemciler aşırı ısınma sonucu yanma olmasıysa, ana kart da zarar görmediyse tamiri kolaydır, masrafı da yüksek olmaz.
Son yıllarda özellikle çocuklar ve ergenlerin elinden düşürmediği ve kullanımı yaygın olan PS konsol cihazlarının bakım ve onarım anlamında kendisini yetkili servis olarak gören birçok kişi vardır. Ve genel görüntüye bakarak tamir etmekten ziyade size parça değişimi şart, diyerek gereğinden fazla, hatta bir ana kartın değişimimasraf olarak, neredeyse yeni bir PS 4 cihazı ile eşdeğer olduğundan siz de bu masrafı ödemek ya da parça değişimine izin vermeden yeni bir cihaz almak yolunu seçebilirsiniz. Dolayısıyla her türlü maddi anlamda zarardasınız, demektir. Hâlbuki teknik servis olarak kurumsal bir firmayla iletişime geçerseniz, belki de onarım yoluyla cihazınız çalışacak ve cebinizden yüksek miktarda para çıkmamış olacaktır.