PS3 Sarı Işık Tamiri

PS3 Sarı Işık Tamiri

PS 3 Sarı Işık Tamiri


Playstation 3’ün parçalarından birisi olan işlemci den kaynaklı olan sarı ışık arızası PS3 kon solunda sıklıkla karşılaştığımız bir sorundur. Peki; playstation 3 hangi durumlarda sarı ışık hatası verir, madde madde açıklayalım:

Sarı Işık Arızası Hangi Durumlarda Oluşur?
• Cihaz, gereğinden fazla çalışırsa sarı ışık hatası verir. Bu nu demektir? Eğer cihazınızı kullanmaya başlayalı uzun bir zaman olduysa, her şeyin bir kullanma ömrü olduğu gibi PS 3’ün de bir kullanım ömrü vardır ve kullanım esnasından zamanla eskiyen parçaların yerlerine yenilerinin takılması gerekmektedir. PS 3 Sarı Işık Tamiri ve cihazınızla ilgili diğer arızalarının giderilmesi durumlarında İstanbul Kadıköy’de bulunan firmamız teknik personelinin yapacak olduğu tamirat, paraca değişimlerinin sonrasında yapılan gerekli kontrollerden cihazınız geçtiğinde size ilk günkü gibi bir cihazı kullanımınıza sunuyoruz.
• Playstation cihazınızı mutlak surette temiz bir yerde muhafaza etmelisiniz. Zira tozlu bir yerde ve de cihazın arka tarafında yer alan havalandırma kanalları ile birlikte cihazın fanı randımanlı çalışmıyorsa, zamanla cihazınız arıza vermeye başlayacaktır. Dolayısıyla böyle bir yerde ise cihazınız ilerleyen zamanlarda ana kart ve sarı ışık arızası vermeye başlayacaktır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda playstation 3 cihazınızı bakım ve onarımında uzman olan ekibe yaptırmanız, cihazdan daha da uzun bir dönem verim almanızı sağlayacaktır.
• Donanımsal Hata Kaynaklı Arıza: Playstation 3 konsol cihazınızda, düşme, çarpmaya dayalı darbeler neticesinde gerek kırıklık, gerekse de cihazınızın içerisinde herhangi bir parçanın yerinden çıkması ya da cihaz içindeki parçaların birbirine değmesi, temas etmesiyle cihazınızda yine sarı ışık arızası oluşmaya başlayacaktır. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yine alanında uzman teknik servise cihazınızı bırakmalısınız.

PS 3 konsol cihazınızın içerisinde bulunan ve PS 3’ün olmazsa olmaz parçası olan, olmadığı takdirde cihazınızın çalışma imkânı olmadığı bir parça, ana kartında yer alan işlemciler çalışırken zamanla ısınırlar. Bu ısınmanın aşırı olmasını engelleyen cihazın bir başka parçası ise fanlardır. Soğumanın gerçekleşmesinde önemli bir görev üstlenen termal macun şeklinde isimlendirilen bir sıvı bulunduğundan; normalden daha uzun bir süre kullanılan ve fanların yeterli çalışmamasından kaynaklanarak termal macun kısa sürede tükenmektedir. Sonrasında ise ısının yükselmesi, işlemcilerin aşırı ısınmasına ve ileride yanmasına bile sebep olabilir. Dolayısıyla bunun gibi tatsız bir durumla karşılaşmamak için PS 3 cihazınızın gerekli bakımlarını bir an önce yaptırmak için sizleri Kadıköy’de bulunan firmamıza bekliyor, PS 3 Sarı Işık Tamirini özenle yapıyor ve sonrasında gerekli kontrolleri sağlıyoruz.

Playstation 3 Sarı Işık Tamiri.