PS3 Lens Değişimi

PS3 Lens Değişimi

PS 3 Lens Değişimi


Playstation konsol oyunlarının en son versiyonu PS 4 çıkmış, hatta üzerinden 5 yıl gibi bir zaman geçmiş olmasına rağmen hâlâ güncelliğini ve de popülaritesini koruyan PS 3, zengin bir içerik sunuyor olmasından günümüzde hâlâ kullanılmaktadır. Ancak her bir üründe olduğu gibi en nihayetinde elektronik bir cihaz olması nedeniyle zamanla içerdiği parçaların eskimesi, randımanını kaybetmesi, arızalanmalara yol açmaktadır. PS 3 arızalarından bir tanesi olan PS 3 Lens Değişimi, tıpkı diğer arıza çeşitlerinde olduğu gibi bir zaman sonra gerekli olan parça değişimidir.
PS 3 ve PS 4’te gerek oyunları, gerekse de filmlerin, cihazdan oynatılmasında aktif görevi olan lens, aşırı bir şekilde çalışınca bir takım sorunlarla karşılaşmaya başlayınca cihaz kullanıcıları, böyle bir durumla karşılaştıklarında cihazlarını servise gösterme yoluna gidiyorlar. Bu bağlamda gerek PS 3 Lens Değişimi olsun, gerekse de PS 3 ve PS 4’ün diğer her türlü arıza durumlarında firmamız bünyesinde uzman ekibimize cihazlarınızı ulaştırmak için; eğer İstanbul içinde ikamet ediyorsanız isterseniz Kadıköy’de bulunan firmamıza gelebilirsiniz. İstanbul dışında ikamet ediyorsanızise anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo firması ile ücretsiz olarak cihazınızı gönderebilirsiniz. Cihazlarınız teknik servis personelimiz tarafından incelenir ve arızanın kaynağı tespit edilir ve tamiri yapılır.


PS 3 Lens Değişiminde Göz Önünde Bulundurulması Gereken Noktalar
Çok çeşitli içeriklere sahip olması nedeniyle playstation 3, lensinin değişimi yapılırken azami dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer ki; cihazın, lens değişimi haricinde ana kart HDD, işlemci vb. arızaları yoksa kısa sürede onarımı yapılarak kontrolleri de yapılarak sahibine geri gönderilir. Ancak; bazı durumlarda öyle bir şeyle karşılaştığımız zamanlar da olmaktadır ki, örneğin bir cihaz lens değişimi için bize getirilmiştir. Açıp arızanın tespiti için yaptığımız incelemede, daha birçok arıza durumlarıyla karşı karşıya kaldığımız zamanlar olmuştur.


Biz İstanbul Konsol firması olarak, PS 3 ya da PS 4 konsol cihazlarınızın arıza tespit, bakım, onarım işleri esnasında yetkili servis olmamız nedeniyle parça değişimini orijinal olarak yapmaktayız. Fakat bazı durumlarda müşterimiz; yan sanayi parçası talebinde de bulunabilmektedir. Amacımız, firma olarak tamamen müşteri memnuniyeti olması nedeniyle, müşterimiz bizden ne isterse onu firma ve teknik servis olarak yerine getirme ile mükellefiz.