PS3 Kırmızı Işık Tamiri

PS3 Kırmızı Işık Tamiri

PS 3 Kırmızı Işık Tamiri


Playstation 3 konsol oyun cihazlarında meydana gelen arızalardan en önemlilerinden bir tanesi, kırmızı ışık hatasıdır. Eğer cihaz, kırmızı ışığı ilk defa verdiyse, cihazın tamir edilebilirliği çok yüksektir, fakat belli bir zaman sonrasında cihaz tekrar kırmızı ışık hatası vermeye başladıysa bu sefer ise cihazın tamir edilebilirliği yarı yarıyadır. Dolayısıyla burada sorunun ana sebebinin fanın yeterli soğutmamasından kaynaklı işlemcilerin aşırı ısınması olduğunu bilirseniz, zaman geçirmeden rutin bakımlarını yaptırmanız gerekmekte olduğunu bilirsiniz. Cihazın gürültülü çalışması, size bu konuda ip ucu verir. PS 3 Kırmızı Işık Tamiri olarak cihazınızda oluşan arızayı gidermemiz için İstanbul’da olanlar için firmamızın Kadıköy’de faaliyette olduğumuzu bilmenizi, İstanbul dışından ulaşmak isteyenler için de yurt içi kargodan anlaşmamız gereği, ücretsiz kargo ile gönderebileceğinizi bilmenizi isteriz.


Kırmızı Işık Hatası
Her şeyin bir miadı olduğu gibi PS 3 konsolun da bir ömrü vardır. Eğer cihazınızı çok kullandıysanız zaman bakımından ve cihazınız kırmızı ışık hatası verdiyse; muhtemelen miadını tamamlama noktasına gelmiştir. Cihazınız, bulunduğu yer bakımından tozlu bir yerde bulunuyorsa, fanları yardımıyla toz parçacıklarını içerisine çeker ve işlemcilerin aşırı ısınmasına sebebiyet verir. Ve dolayısıyla işlemcilerin aşırı ısınması, kırmızı ışık arızasının en önemli belirtisi ve sebebidir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda vakit geçirmeden PS 3 ve PS 4 konsol oyun cihazları teknik servisi bakımından uzman teknik servise cihazınızı götürmelisiniz. Kesinlikle cihaza kendiniz müdahalede bulunmamalısınız. Çünkü playstation cihazları alanında faaliyette bulunan teknik servis dışında bir yerde cihazınızın açılması durumunda daha başka arızaların çıkması kuvvetle olasıdır. Bu durum, cihazının tamir ücretine de otomatikman yansır.
Bütün bu nedenlerden ötürü ve cihazınızdan daha fazla uzun ömürlü faydalanmak istiyorsanız; PS 3 Kırmızı Işık Tamiri konusunda teknik servisimizden garantili bir teknik hizmet almanız için siz değerli PS oyun severleri servisimize bekliyoruz.


PS Teknik Servis Seçimi
Playstation teknik servisi seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken bir takım hususlar vardır. Bunlar;
• Cihazlarda arızanın nereden kaynaklandığını modern araç veya aletlerle yapıyor mu?
• Teknik servis, alanında uzman bir ekibe sahip mi?
• Teknik ve etik olarak çalışıyor mu?
• Geçmiş dönemde yaptığı işlerle ilgili şikâyetçi var mı?
• Bakım, onarım sonrasında gerekli kontrolleri sağlıyor mu, servis hizmetinden sonra işlem yaptığı cihazlara garanti veriyor mu?

İstanbul Konsol Ailesi olarak siz oyunseverlerin yanındayız…