PS3 Fan Tamiri

PS3 Fan Tamiri

PS 3 Fan Tamiri


Bilgisayar, playstation oyun konsolu gibi cihazların ana kart üzerinde bulunan işlemcinin ve diğer kasa elektronik devrelerin aşırı ısınmasını engelleyerek soğutma ile görevli bir parça olan cihazın ömrünü uzatır, ama bir olumsuz tarafı da vardır:
cihazın içinin aşırı ısınmasını önleyen bir parça olan fan, cihazın ana kartı üzerinde bulunan işlemciyi soğutmakla görevlidir. Fanlar, bir cihazın ömrünü uzatan parça olmasına rağmen; bir olumsuz tarafı varsa, o da çevredeki toz parçacıklarını cihazın içerisine çeker ve zamanla cihazın bakım yapılmadığı takdirde performansının düşmesine neden olur ve zamanla cihaz, gereğinden fazla gürültülü çalışmaya başlar.

PS 3 Fan Tamirini Gerektiren Haller
Ana kart üzerinde yer alan işlemcilerin aşırı ısınmasını önleyen fanın bakım ve tamirini gerektiren haller şunlardır:
• PS 3 cihazınızın konum bakımından bulunmuş olduğu yer, zamanla toz parçacıklarını almaya müsait bir yerse ve cihazın arkasında yeteri kadar hava sirkülasyonunu sağlayacak boşluk yoksa ve hava kanalları tıkalıysa fan vazifesini görmez ve cihazınızın bakım ve tamiri gerekir.
• Cihazın içindeki fan, zamanla toz parçacıklarını içine çektiğinden dolayı fanın vazifesini yapamamasına bağlı olarak cihaz içindeki birçok parçanın arızalanmasına sebebiyet verir.
• Darbeye ya da düşmeye bağlı olarak fan, hatta darbenin şiddetine bağlı olarak, cihaz tümden çalışmayabilir.
Bunların haricinde PS 3 Fan Tamiri için daha birçok neden sayabiliriz, fakat en çok arıza kaynakları bunlar olup böyle bir durumla karşılaştığınızda yaptığı işin arkasında duran, garantisini veren bir teknik servise müracaat etmeniz, yerinde bir karar olacaktır.


Teknik servis, öncelikle arızanın kaynağını iyice tespit etmelidir. Servislerin geneli hızlı iş görmek ve zahmetsiz olması gerekçeleriyle parça değişimine gitmekte olup, size gereğinden fazla servis ücreti çıkartabilmektedirler. Bu konuda dikkatli olmanızı öneriyoruz. Bundan dolayı, gideceğiniz servis konusunda, mağduriyet yaşamamanız ve cebinizden fazlaca para çıkmaması için iyi bir araştırma yapmalısınız. Ayrıca teknik servisin bakım onarım işlerinde ne tür cihazlar kullandığı ve firma hakkındaki yorumlar hakkında bilgi sahibi olmanız, teknik servisin seçimi konusunda size kolaylık sağlayacaktır. PS 3 Fan Tamiri ve PS 3 ve PS 4 konsol cihazlarınızın bütün bakım ve onarımını İstanbul Kadıköy’de bulunan firmamız teknik personeli büyük bir hassasiyetle ve %100 garantili bir şekilde yapmaktadır.