PS3 Downgrade

PS3 Downgrade

PS 3 Downgrade


Playstation oyun konsolları genel anlamıyla downgrade olan ve orijinal olan olmak üzere ikiye ayrılır: Downgrade, temel anlamıyla seviye düşürmek, kırmak demektir. Playstatıon 3’lerde downgrade yapabilmek için konsolun sürümünün 3.56 ve altında olması gerekir, ayrıca cihazın altında yazılı bulunan “Data Code” adı verilen kodları bilmek gerekir: 6A, 6B, 6C, 6D, 7A, 7B, 7C, 7D, 8A, 8B, 8C, 8D, 9A, 9B, 9C, 9D, 0A, 0B, 0C, 0D ve 1A. Bu kodları içeren konsolları downgrade yapılabilmektedirler. Bunun yanında 1B, 1C, 1D, 2A, 2B, 2C, 2D, 3A, 3B, 3C ve 3D kodlarını içeren playstatıon3 cihazları ise downgrade yapılamamaktadır.
Downgrade işleminde, ilkin orijinal yazılımın yedeği alınır, mevcut yazılıma bir yama program eklenerek yedeği alınan yazılım tekrar yüklenir. Sonrasında PS 3’e ilave programlar yüklenerek downgrade gerçekleştirilmiş olur ve artık PS 3 Downgrade yapıldığından flash bellek veya CD gibi aparatlarla cihaza oyunlar yüklenebilmektedir. İstanbul Konsol firmamızda PS 3 ve PS 4 teknik işlerinde uzman ekibimiz, sizlerin PS ile ilgili her türlü sorunlarınızda sizlere hizmet etmek için Kadıköy’de bulunan firmamızda bulunmaktadırlar. İstanbul içinden olanlar için sizleri, Kadıköy Osmanağa Mahallesi’ndeki adresimize bekliyoruz, İstanbul dışından olanları ise firmamızın anlaşmalı olduğu yurt içi kargo ile cihazlarınızı ücretsiz gönderebilirsiniz.
Downgrade İşlemi Nasıl Yapılır
PS 3 konsol cihazınızda Downgrade işlemi için; her ne kadar bu işlemi kendi başına yapabilme imkânınız olsa bile, bir bilen, yani teknik servis kanalıyla bu işlemi yaptırmanız gerektiğini tavsiye ediyoruz. Zira kendi başınıza yaparken bir takım yanlış işlemler yapabilir ve cihazınızın bozulmasına yol açabilirsiniz. Hâl böyle olunca da ekstra masraflarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
PS 3 Downgrade işlemini kendi başınıza yapmak isterseniz de, öncelikle “E3 Flasher” isimli bir aparata sahip olmanız gerekmektedir. Bu aparatı; konsolun ana kartına bağlantı yoluyla takılarak cihazın “Başlat” tuşuna basıp beklemeye geçmeniz, yaklaşık 5 dakika gibi bir zaman sonrasında ise işlemin sona erdiğini göreceksiniz. İşlemin bu aşamasından sonra E3 Flasher aparatının üzerinde yer alan Micro SD kartı bilgisayarınıza bağlayarak “PS3 Dump” dosyasına “versiyon 3.55” yapmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra micro SD kartı yeniden E3 Flasher aparatına takarak en başta yaptığınız işlemleri tekrarlayarak Downgrade işlemini tamamlamış olursunuz.
Downgrade işleminden sonra oyun konsolunuz, sorunsuz çalışacaktır, fakat çevrim içi, yani online oyun oynama şansınız yoktur. Online çevrim içi oyun oynamak için downgrade işlemini geri almanız gerekmektedir.
Downgrade işlemini iptal etmek ve cihazı önceki sürümüne almak için yapmanız gereken işlem; PS 3 konsolunuzu ister kablolu, ister kablosuz olarak internete bağlayıp sistem yazılım güncellemesini yapmanız gerekmektedir. Bu andan itibaren cihazınız, downgrade öncesine dönmüştür. Playstation 3 lere ve playstation 4 lere oyun yüklemesi yapılmaktadır. İstenen oyunlar için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.