PS3 Besleme Arızası

PS3 Besleme Arızası

PS3 Besleme Arızası


Besleme arızası, Playstation 3, Playstation 4 gibi konsol oyun cihazlarında sıklıkla görülebilen bir durumdur. Konsolun içsel durumuyla alakalı ya da yüksek voltaj, şimşek çakması ile birlikte cihazın elektrik akışı düzenleyen besleme parçasının yanmasıdır. Böyle bir arıza durumunda yapmanız gereken şey, cihazınızı yetkili teknik servise teslim etmektir. PS 3 Besleme Arızası ya da playstation 3 cihazınızın her türlü arızalanmalarında yetkili teknik servis olarak İstanbul Konsol firması olarak hizmet vermekteyiz. Bu tür arızalarınız için Türkiye’nin neresinde olursanız olun, anlaşmalı olduğumuz kargo firması, yurt içi kargoyla cihazlarınızı ücretsiz bize gönderebilirsiniz.


Besleme arızası, ani voltaj düşmelerinde sıkça yaşanan bir arıza durumu olup, böyle bir durumda cihaz çalışır vaziyetteyken oluştuysa, cihaz kapanır. Tekrar power tuşuna bastığınızda cihaz açılır, fakat 1 sn. sonrasında tekrar kapanır, ya da hiç açılmaz. Bu problemin çözülüp cihazın tekrar eski haline dönmesi için mutlak surette beslemenin, tüm bağlantılarıyla birlikte değiştirilmesi gerekmektedir.


Sony, Playstatıon konsol oyun cihazlarında bu durum, bir bakıma sinsi bir arıza olduğundan dolayı ne sizden kullanıcı hatası olarak, ne de cihazınızın özelliği ya da aşırı kullanmanıza bağlı olarak ortaya çıkan bir arıza değildir. PS 3 Besleme Arızası tamamen, oturmuş olduğunuz yerleşim yerindeki elektrik hattı, hatta evinizdeki elektrik tesisatı ile de ilgili olabilecek olan bir durumdur. Zira ne zaman başınıza böyle bir arızanın geleceği beli değildir.


PS 3 donanım olarak size yüksek performansta bir oyun oynamak üzere tasarlandığı için kasa içerisinde kullanılan parçalar da ona göre kullanılmıştır. Dolayısıyla; cihazınızda besleme ile ilgili bir arıza meydana geldiğinde mutlak surette cihazınızı yetkili teknik servise götürün ve cihazınızın beslemesinin orijinal parçası ile değiştirilmesi konusunda gerekli takipçisi olun. Servis konusunda herhangi bir servise götürdüğünüzde, cihazın elektronik sistem devreleri hakkında da bir bilgi sahibi değilseniz, yan sanayi parçası takıp size; sorduğunuzda parçanın orijinali ile değiştirildiğini söylerler. Bu durumun da açığa çıkması, çok uzun sürmez. Zira cihazın performansı bu konuda size haber verecektir. Tekrar cihazınızı servise götürmek, aynı işlemlerin yapılması için cebinizden tekrar para çıkmasına neden olacaktır. Firma olarak biz, müşteri memnuniyet odaklı çalıştığımızdan yaptığımız işlemlerden sonra orijinal parça kullandığımızdan cihazınızı garantili olarak teslim ediyoruz.