Playstation Tamiri

Playstation Tamiri

Playstation Tamiri


Türkçesi “oyun istasyonu” demek olan playstation, birçok bileşenden meydana gelen elektronik bir oyun aracı olup tabiri caizde 7’den 70’e bağımlısının olduğu ve içerisinde birbirinden farklı kategorilerde oyunlar bulunan, 1, den fazla kişi ile oynanabilen bir oyun cihazıdır. 1994 yılında Japonya’da, ünlü biri olan Sony tarafından üretilip ilkin Kuzey Amerika’da oynanmaya başlayan Playstation; kısa sürede dünya geneline yayılmış ve birçok meraklısı oluşmuş ve eğlenmek, hoş vakit geçirmek için ilk tercih olan oyun konsollarıdır.
Playstationlar dan uzun soluklu performans almak ve kullanmak istiyorsanız muhakkak surette bakımlarını yaptırmalısınız. Playstation Tamiri alanında Kadıköy’de hizmet veren İstanbul Konsol isimli firmamız, sizlere kaliteli ve garantili hizmet vermektedir.
Playstation Bakımının Önemi
Playstation 3 ya da playstation 4 konsol cihazları, çok fazla kullanıldığından dolayı fanları çalışırken etraftan tozları fazlaca toplayabilmekte ve zamanla aşırı gürültülü çalışmaya maruz kalmaktadır. Eğer bu gürültülü çalışmayı fark eder, hemen bakım merkezi, teknik servis ile iletişim kurarsanız, belki de ileride daha büyük arıza vermekten kurtaracak olduğunuz cihazınızı, daha uzun süreli kullanabilme imkânına sahip olacaksınız.
Playstationlarınızın bakımlarını atlarsanız; zamanla kullanım esnasında fanların, ana kart bileşenlerini tam soğutamaması nedeniyle aşırı ısınmalar oluşacak ve bu durum da ana kartın arızalanmasına, belki de yanmasına neden olabilecektir. Sınma problemi, tamamen fanların soğutmamasından kaynaklanmaktadır.
Bunun haricinde düşürme, düşürme sonucu kırılma, çeşitli nedenlerle sıvı temasının olması gibi arızalanmaların dışında;


• El kumanda kollarının arızalanması,
• USB veya HDMI soket port giriş azırlanması,
• Kırmızı ışık arızası,
• Sarı ışık arızası,
• Mavi ışık arızası,
• Besleme arızaları,
• Ana kart arızaları,
• Fan arızaları,
• Lens arızaları,
• HDMI soket değişimi,


gibi daha birçok arızalardan bahsedebilecek olduğumuz gibi, bazı arızalarda yazılım yüklemesi yaparak arızayı giderebildiğimiz gibi bazı durumlarda parça değişimi suretiyle arızayı giderebilmekteyiz. Öyle bir arıza ile karşılaştığımızda arızayı gideremediğimiz ya da tamir masrafının, ürünün yenisinin fiyatını geçmesi durumunda müşterimizin onayı ve talimatıyla tamirini yapmıyoruz. Böyle bir absürt durum haricinde bütün cihazların Playstation Tamiri uzman teknik ekibimiz tarafından garantili bir şekilde tamir edilip gerekli kontrollerden sonra siz müşterilerimize gönderiyoruz.