Playstation 4 Bakımı

Playstation 4 Bakımı

Playstation 4 Bakım


Japon elektronik devi Sony’nin 2013 yılında çıkardığı bir teknoloji harikası olan ve piyasaya çıkalı 5 yılı geçkin bir zaman olmasına rağmen dünya geneli üzerinde 80 milyonu geçkin bir sayıda satışı gerçekleşen playstatıon4 konsol cihazı hâlâ büyük bir popülerliğe sahip. Bu popüler cihazın beklenenden ilgiyi fazlasıyla görmesi sonucunda dünya geneli üzerinde bir bir açılan yetkili servisler, ülkemizde de yaygınlaştı.
Cihaz kullanıcıları, boş zamanlarında ellerinden düşürmedikleri konsol cihazları ile saatlerce oyun oynamakta olduklarından dolayı, zamanın nasıl geçtiğinin bile farkında olmayabilmektedirler. Saatlerce aşırı yoğun bir şekilde çalışan cihazların belirli zaman aralıklarında yetkili teknik servise Playstation4 Bakım yaptırmak üzere ulaştırmak, cihazın daha uzun ömürlü ve arızasız bir şekilde kullanılmasına vesile olur. İstanbul Konsol firması olarak playstatıon4 cihazlarınızın bakımını Türkiye’nin neresinde olursanız olun, bilgi, birikim, deneyim sahibi uzman teknik servis personellerimizde yapmaktayız.


Piyasada playstation4 cihazlarının fazlaca bulunmasına bağlı olarak teknik servis sayısında önemli bir artış olduğunu ifade etmiştik. Playstation4 cihazının gerek bakım, gerek tamirat, parça değişimi, gerekse de oyun yükleme hususunda hangi teknik servisin yetkili servis olduğuna nasıl karar vermek gerekmektedir? Teknik servis seçiminde dikkat etmeniz gereken bir takım noktalar vardır:


• Teknik servisin kurumsal bir kimliği var mı?
• Web sitesi var mı?
• Yaptığı çalışmalar şeffaf mı?
• Teknik servisinde bulunan personelleri uzman mı, güvenilir mi?
• Bakım ve onarım hizmetlerinin garantisini veriyor mu?
• İşlem süresince cihazın durumu hakkında bilgi veriyor mu?
• Uyguladığı fiyat, müşteriyi memnun ediyor mu?


Gibi daha birçok açıdan incelemeniz, araştırmanız gerekmektedir. Özellikle elinizdeki cihaz playstatıon4 cihazı olduğundan dolayı, bu cihaz diğer cihazlara göre daha hassas olduğundan kesinlikle Playstaion4 Bakım işinin dikkatlice yapılması gerekmektedir. Zira yapılabilecek en ufak bir hata, cihazın büyük arızalar doğurmasına sebebiyet vermesine yetebilir.


Playstation4 Bakım işinde teknik personelin ilkin yapması gereken iş, kasanın komple iç temizliğinin yapılması gerekmektedir. Zira cihazın içerisinde işlemcinin aşırı ısınmasını önlemek için çalışan fan, zamanla çevredeki toz parçacıklarını hava kanalları aracılığıyla cihazın içine çeker ve zamanla ana kart üzerinde oksitlenmelere yol açar. Temizleme jeli ile dikkatlice temizlenen cihaz, gerekli bakımları da yapıldıktan sonra yeniden ilk günkü performansına kavuşur.