Sony Playstation Bakımı

Sony Playstation Bakımı

Sony Playstation Bakımı


Sony Playstation konsol oyun cihazları, 1994 yılından bu yana şu ana kadar 4 farklı sürüm modeliyle dünya genelinde popülerliğini korumakta. Bu cihazlardan özellikle PS 3 ve PS 4 cihazları son yıllarda kullanıcısı çok olan cihazlardır. Bu oyun cihazlarının yoğun kullanımları, zamanla belirli bir takım arızalar ortaya çıkartabilmekte, beraberinde masrafları da yükselebilmektedir. Dolayısıyla Sony Playstation Bakımı şarttır. İstanbul Konsol firmamızın Kadıköy’deki merkezinde PS 3 ve PS 4 cihazlarının her türlü bakımı, arıza tespiti, onarımı, oyun yüklemesi gibi hizmetlerimiz mevcuttur. Sony playstation konsol cihazlarının bakım zamanının geldiğini anlamak çok da zor değildir. Zira cihaz içerisinde işlemcinin aşırı ısınması önlemek için önemli bir işleve sahip olan fanın zamanla sesinde fazlalaşma olur, aşırı gürültülü çalışır. Bir başka nokta olarak cihazın kullanımı esnasında performansının düşmeye başladığını hissedersiniz. Böyle durumlarla karşılaştığınızda, bakım için cihazı servise göndermeniz gerekmektedir.

Cihaz Bakımının Önemi
Playstation cihazlarına belirli zaman aralıklarında bakım yapmanın önemi çok büyüktür. Bunları madde madde izah etmek gerekirse;
• Cihazınızdan her zaman üst düzey performans alırsınız.
• Cihazınızın parça değişimine vardıracak arızalarının önüne geçmiş olursunuz.
• Büyük derecede masraf yapmanızı önlemiş olursunuz.
• Cihazın bulunduğu yerin durumuna göre, zamanla içerisinde çalışan fanın, çevredeki toz parçacıklarını cihaz içerisine çekmesiyle genel bakım sayesinde temizlenmiş olur ve tekrar performansı yüksek bir cihazla oyun oynamaya devam edersiniz.


Yetkili servislerde yaptırdığınız bakım hizmetlerinde PS cihazınız komple sökülür. Kasa içerisinde zamanla biriken toz ve ana kart üzerinde oksitlenme oluşmaya başlamışsa, temizlikte kullanılan jel yardımıyla kasa içi güzelce temizlenir. Kasa toplanırken içerisindeki parçalar tel tek kontrol edilir.
Kasa toplandıktan sonra arıza olup olmadığını anlamak için bir dizi kontroller, testler; bakım onarım işlerinde kullandığımız son teknolojik aletler yardımıyla yapılır. Eğer teknik personelimiz, cihazda bir arıza tespit edilirse bu durum, müşteri yetkililerimizce cihazın durumu hakkında anlık bilgilendirmeler esnasında müşteriye bildirilir. Müşterinin onayı ve gerekli ödemeyi yapmasından sonra cihazın arızasının giderilmesi için gerekli çalışmalar, büyük bir titizlikle yapılır. Sony Playstation Bakımı işlemleri sonrasında meydana çıkan arıza tespiti ile yapılan onarım ve gerekli kontroller tamamlandıktan sonra cihaz, müşteriye ulaştırılmak üzere anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo firmasına teslim edilir.