Sony Playstation

Sony Playstation

Sony Playstation


Japonya’nın elektronik devi olan Sony firmasının 1994’te üretip ilkin Japonya’da, 19995’te ise Avrupa ve Amerika’da kullanıma sunduğu playstation konsol oyun cihazlarıyla dünya, konsol oyunlarıyla tanışmış oldu. Çok yaygın olmasa da o zamana kadar devam eden PC oyunları da cazibesini böylece yitirmiş oldu.
Sony ilk konsol oyun cihazını 1994’te çıkartıp, 1995’te dünya üzerine yaygınlaştırdıktan sonra, 2000’de playstatıon2’yi, 2006 yılında playstatıon3’ü, nihayetinde tam bir teknoloji harikası olan playstatıon4’ü de 2013’te piyasaya sürmüş olup, buradaki tarih periyotları arasında ise mevcut konsol cihazlarının kasalarında değişik versiyonlara gitmiştir.


Sony’nin konsol oyun cihazları, bütün dünyayı öylesine sarmıştır ki, Sony’nin en son ürünü, teknoloji harikası olan playstatıon4 konsol cihazı bile piyasaya çıkalı 5 yıl gibi bir zaman olmuş olmasına rağmen 2018 Kasım ayı itibariyle dünya üzerinde PS 4’ün toplam satış rakamı 86.1 milyon olmuştur. Hâlen piyasada Sony Playstation konsol cihazları olarak 4 ürün bulunmaktadır.


Kelime anlamı olarak “oyun istasyonu” demek olan playstation, içerisinde birbirinden farklı birçok oyun bulunmaktadır. Özellikle PS 4’te oyunlar o kadar çok gerçeğe yakındır ki, sanki siz o anı orada gerçekten yaşıyormuş gibi hissedersiniz. Ve siz bu oyunları oynarken eğlenceli vakit geçirdiğinizden ötürü vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız.


Sony Playstation konsol oyun cihazlarının, dünya üzerinde bu denli fazla tutulması ve sevilmesine bağlı olarak, her ne kadar cihazlar teknoloji harikası olarak lanse edilse de cihazlar belirli dönemlerde arızalanabilmektedirler. Dolayısıyla dünya üzerinde yaygın bir teknik servis ağı bulunmaktadır. Bu servislerde güncelleme, arıza kaynağının tespiti, bakım, onarım, yedek parça değişimi, oyun yükleme gibi hizmetler verilmekte olduğu gibi aynı faaliyetler, ülkemizde de yapılmaktadır.


İstanbul Konsol firması olarak özellikle PS 3 ve PS 4 konsol oyun cihazlarının her tür bakım ve onarım hizmetlerini, kalite standartları ve müşteri memnuniyeti ilkemizden ayrılmadan alanından uzman teknik personelimizce yapmaktayız. Türkiye’nin neresinde olursanız olun, anlaşmalı olduğumuz yurt içi kargo aracılığı ile ücretsiz olarak cihazlarınızı bize gönderdiğinizde, cihazlarınızın emin ellerde olduğunu ve kusursuz bir hizmet anlayışı ile cihazınızı ilk günkü performansına ulaştıracağımızdan emin olabilirsiniz.